Nederlandse websiteEnglish website

Association of time to surgery with leg pain after lumbar discectomy: is delayed surgery detrimental?

In de meeste gevallen verdwijnen rug- en beenpijn als gevolg van een rughernia vanzelf. Het is daarom zinvol en gewenst om na het begin van de beenpijn eerst zo’n 8 weken te wachten met pijnstillers en nog niet te opereren (als er in ieder geval geen neurologische uitval bestaat). Indien in de periode daarna ondanks wachten met pijnstillers de beenpijn onhoudbaar blijft, kan een operatie plaatsvinden. Er is echter nog weinig bekend over een ideaal tijdstip waarop in die periode een hernia operatie de meeste kans op vermindering van beenpijn geeft. In deze publicatie wordt een operatie voorgesteld ná 8 weken en vóór 6 maanden vanaf het moment van het ontstaan van beenpijn. Uit onze gegevens en berekeningen blijkt namelijk dat in die periode de kans op beenpijn vermindering duidelijk groter is dan wanneer de ingreep ná deze 6 maanden uitgevoerd wordt.

Lees de volledige publicatie

Patiënten aan het woord

Veel patiënten vinden het fijn om hun ervaringen te delen met de mensen die eenzelfde probleem hebben, maar nog niet geopereerd zijn.

Lees hiernaast een aantal reacties van patiënten die behandeld zijn door dr. Schröder.

Bekijk alle ervaringen

Vorige
  • Behandeling van een rughernia

    24 mei 2023

    Ervaring van Zorgkaart Nederland

    “De operatie verliep probleemloos, mede dankzij het geweldige team. Nu 3 weken verder: pijnvrij, loop weer recht en geen medicijnen nodig. Kortom, een zeer tevreden patient. Heel veel dank.”

    Lees meer

  • Behandeling van een rughernia

    11 mei 2023

    Ervaring van Zorgkaart Nederland

    “Echt ongekend wat de operatie voor mij heeft betekend, super snel geholpen. Dezelfde dag weer weg en kon weer normaal lopen.”

    Lees meer

  • Behandeling van een rughernia

    01 mei 2023

    Ervaring van Zorgkaart Nederland

    “Dr. Schröder weet een vriendelijke/menselijke, efficiënte en zeer deskundige werkwijze te combineren. Mijn gecompliceerde hernia op een moeilijke plek, heeft hij zeer deskundig ruim twee weken na ons telefonisch consult verholpen.”

    Lees meer

  • Behandeling van een rughernia

    13 april 2023

    Ervaring van Zorgkaart Nederland

    “Ik vond de operatie 100% meevallen. Heb geen enkele keer tijdens of na de operatie pijn gehad. Alleen wat stijf. Je krijgt een roesje, maar ik heb volledig geslapen tijdens de behandeling, wat ik erg prettig vond.”

    Lees meer

  • Behandeling van een rughernia

    30 maart 2023

    Ervaring van Zorgkaart Nederland

    “Dr. Schröder is een professional. Spreekt in taal die niet medici ook begrijpen en heeft geduld als je vragen hebt.”

    Lees meer

Volgende

100% verzekerde zorg

Alle behandelingen, die dr. Schröder bij u verricht, worden vergoed door uw verzekering. Dat geldt voor de diagnosen: nekhernia, rughernia (incl. PTED) en wervelkanaal vernauwing in de rug en nek (kanaalstenose).

Lees meer

Dr. Schröder aan het woord

Dr. Schröder plaatst regelmatig nieuwe artikelen op zijn blog. Klik op de onderstaande link en lees alle blogs omtrent nek- en rugaandoeningen, neurochirurgie en andere wetenswaardigheden.

Bekijk alle blogs

  • 18. Bergman bedankt!

  • 17. Nieuwe operatietechniek voor rughernia’s goedgekeurd!

  • 16. You can't always get what you want

  • 15. Aan de grote klok

Bel voor een consult naar 010 4361537